Tepelná čerpadla země/voda

Tepelné čerpadlo země/voda odebírá energii z objemu zeminy pod plochou zahrady nebo z geotermálního hlubinného vrtu. Jedná se o nejefektivnější způsob vytápění s velmi spolehlivým provozem a dlouhou životností (nejhospodárnější provoz hned po verzi voda/voda, která není k dispozici na většině instalací). Tepelné čerpadlo země/voda může být v provedení s plošným zemním kolektorem, z uvedených variant se jedná o tu levnější, ale náročnější variantu na plochu pozemku, nebo provedení s geotermálním vrtem, u této varianty je potřeba buď minimum pozemku, nebo lze vrtat přímo pod plánovaným objektem v technické místnosti což je velmi často využívaná varianta v hustě zastavěných oblastech.

Výhody tepelných čerpadel země/voda

Stabilní výkon a vysoká účinnost bez ohledu na venkovní teplotu
Nejefektivnější a nejspolehlivější způsob vytápění (úspora oproti vytápění elektřinou až 80 %)
Čisté okolí objektu bez hlučné venkovní jednotky
Velmi dlouhá životnost a spolehlivost

Nevíte si rady?

Vyplňte nezávaznou poptávku a připravíme Vám řešení na míru.

Proč zvolit právě tepelná čerpadla Thermia?

Invertorová technologie Thermia

Kompresor řízený invertorem je nejnovější a nejúčinnější technologie regulování topného výkonu v tepelných čerpadlech. Díky neustálému přizpůsobování výkonu tepelného čerpadla aktuálním tepelným ztrátám poskytuje ve srovnání s kompresorem s pevnými otáčkami úsporu energie až o 30 %.

Technologie Optimum

Technologie Optimum neustále monitoruje váš systém, a podle toho upravuje výkon oběhového čerpadla. Oběhová čerpadla třídy A s proměnnými otáčkami zaručují, že provoz tepelného čerpadla je vždy přizpůsobený podmínkám a požadavkům uživatele. To znamená, že si můžete být jisti, že vaše tepelné čerpadlo vždy funguje maximálně efektivně.

HGW – technologie přehřátých par

Společnost Thermia vyvinula unikátní metodu přípravy teplé vody. Ve stejnou chvíli, kdy probíhá vytápění prostor budovy, je připravována teplá voda o velmi vysoké teplotě pomocí výměníku tepla přehřátých par. To znamená, že v průběhu roku, kdy je budova vytápěna, získáte spoustu teplé vody za velmi nízké náklady.

Pasivní a aktivní chlazení

Velké prosklené plochy jsou v mnoha moderních budovách skvělé při nedostatku denního světla, ale v létě často vedou k přehřívání budovy. Pasivní chlazení zajišťuje perfektní vnitřní klima po celý rok. V případě potřeby lze zvýšit chladicí výkon aktivním chlazením pomocí kompresoru tepelného čerpadla. Pasivní i aktivní chlazení jsou mnohem ekonomičtější než tradiční klimatizace.

TWS – technologie pro ohřev teplé vody

Zásobníkový ohřívač teplé vody může být vybaven naší technologií TWS, což znamená, že teplá voda je připravována rychleji a na vyšší teplotu než u tradiční technologie. A protože je pak ředěna na vhodnou užitnou teplotu, získáváme významně větší objem teplé vody, a to právě kvůli původní vysoké teplotě. Díky technologii TWS jsou tepelná čerpadla Thermia při přípravě teplé vody rychlejší a nákladově efektivnější ve srovnání s jinými značkami.

Možnost souběžného vytápění i chlazení

Možnost souběžného vytápění i chlazení vám ještě více sníží provozní náklady. Aby toho mohlo být dosaženo, jsou tepelná čerpadla paralelně napojena na dva buffer tanky. Tepelné čerpadlo pak jednoduše začne vyměňovat teplo za chlad – v závislosti na potřebách budovy. Jestliže je například hotelová konferenční místnost chlazena, přebytečné teplo je použito pro přípravu teplé vody pro bazén či wellness.

Zvažujete pořízení tepelného čerpadla?

Přečtěte si nejčastější otázky zákazníků, kteří byli ve stejném rozhodovacím procesu, jako jste právě možná teď vy.

Více než 40 let zkušeností výrobce s tepelnými čerpadly ukazuje, že u dobře navržených, instalovaných a servisovaných tepelných čerpadel je životnost kompresoru cca 50 – 70 000 provozních hodin, což je ve výsledku doba delší než 20 let. Životnost zemních tepelných čerpadel je většinou ještě o 1/3 delší než u kvalitních vzduchových čerpadel.

V současné době neexistuje ekologičtější způsob vytápění bez vzniku škodlivých emisí pro zdravý život lidí nebo pro samotnou planetu, než je právě tepelné čerpadlo. Předčí v mnoha směrech i konvenční zdroje tepla jako plyn, LTO nebo přímou elektřinu (vyráběnou například z uhlí).

Provozní náklady tepelných čerpadel jsou nízké, protože spotřebovávají pouze cca 1/3 – 1/6 elektrické energie z celkové dodané energie pro vytápění.

Jedná se o téměř bezúdržbový zdroj tepla. Je možno jej dálkově monitorovat a ovládat.

Doba životnosti při správném návrhu, instalaci a provozu je vysoká.

Švédský výrobce Thermia AB se řadí k předním světovým výrobcům tepelných čerpadel. Výrobu tepelných čerpadel zahájila společnost už v polovině 70. let minulého století.

 • Má více než 40 let zkušeností
 • Udržuje vysokou kvalitu svých výrobků
 • Výroba probíhá v Arvice ve Švédsku
 • Široká nabídka produktů
 • První TČ země × voda, které pokořilo hranici SCOP 6 (Atlas 6,15) více zde
 • Záruka 5 let bez nutnosti ročních kontrol
 • Uvedení do provozu a proškolení obsluhy technikem v ceně TČ
 • Zajištěn záruční i pozáruční servis
 • Proškolená síť montážních firem
 • Výrobky registrované v dotačních programech ČR a SR
 • Vysoká úroveň poskytovaného poradenství

Související články k zemním tepelným čerpadlům