Ivar Thermia

Reference

Empiria ukazuje směr

Slovensko, Banská Bystrica

Společnost Empiria, která patří k největším velkoobchodním prodejcům instalatérského zboží na území Slovenska, při budování nových prostor zahrnula do svých plánů i využití zelené energie. V novém objektu v Banské Bystrici byly vystavěny kanceláře, maloobchodní prostory, sklad, koupelnové studio a vzorkovna, které bylo nutno vytápět i chladit. Celoroční tepelný komfort zajistily jednotky Thermia Mega a Atec. Empiria postavila koncepci nové budovy od samotného začátku na udržitelném rozvoji a šetrnosti k životnímu prostředí. Aby mohla naplnit tyto požadavky, volil investor tepelná čerpadla země-vzduch společnosti Thermia. Tepelná čerpadla využívají obnovitelnou energii z podzemních vod i ze vzduchu. Nový systém využívá v tandemu jednotky Thermia Mega M (11-44 kW) a Therima Atec (16 kW).

Podle aktuálních ukazatelů byla naše spotřeba energie během první zimy 2019/2020 překvapivě nízká, i když letošní zima byla teplejší než obvykle. Jsme však přesvědčeni, že naše náklady na energii zůstanou na velmi nízké úrovni."

Ján Matusek, IVAR CS

Technické údaje:

Tepelná ztráta: 121 kW
Výkon chlazení: 44 kW
Použité řešení: Thermia Mega M, 2x Atec, buffer tank 1000 l
   
PDF

Michael a Liselott

Švédsko, Arvika

Michael a Liselott se rozhodli postavit rodinný dům. Ten se nachází se ve městě Arvika ve Värmlandu ve Švédsku. Dům jel postaven ze dřeva a velmi dobře izolován, což vedlo k nízkým tepelným ztrátám. Poskytuje 132 m2 obytného prostoru a má 25 m2 garáže, takže celková plocha k vytápění je 157 m2. Díky dobře izolovanému obvodovému plášti budovy to vyžaduje pouhých 5,5 kW tepelné energie. Aby se maximalizoval komfort bydlení a udržovaly provozní náklady na co nejnižší úrovni, manželé se rozhodli instalovat také systém podlahového vytápění na bázi vody.

‘...Ani nevíme, že máme nějaké tepelné čerpadlo – po celou dobu vnímáme jen to, že máme útulný a teplý domov...’

Michael Olofsson, vlastník

Technické údaje:

Typ budovy: rodinný dům
Aplikované řešení: Thermia Inverter Mini
Ušetření energie: 16 545 kWh
Produkce CO2: o 96 % méně v porovnání s jinými způsoby topení
PDF

Nové kanceláře profitují díky obnovitelné energii

Německo, Bad Wörishofen

Společnost MicroStep se rozhodla při budování nových kanceláří v Bad Wörishofenu využít obnovitelné zdroje energie na jejich provoz. Nejdůležitějším investičním požadavkem byly tedy maximální úspory díky využití obnovitelné energie a maximální efektivita ve vytápění a chlazení budovy. Po intenzivním zvažování nabídek zástupci společnosti zvolili tepelná čerpadla Thermia. Rozhodujícím kritériem při výběru byly právě zkušenosti společnosti Thermia. A to – téměř sto let působení na trhu s vytápěním a téměř čtyřicet let výroby a vývoje tepelných čerpadel. Očekávání a požadavky byly velké, tepelná čerpadla byla totiž potřeba nejen na vytápění a chlazení, ale i na ohřev teplé vody. Stavbou infrastruktury budovy – rozvodem teplé vody, topení a chlazení, instalací tepelného čerpadla, fotovoltaických solárních panelů či vodního filtračního systému – byla pověřena česká společnost IVAR CS.

Již první sezóna ukázala, že se investice do tepelného čerpadla Thermia vyplatila. Vedle perfektní funkčnosti a spolehlivosti mělo čerpadlo také výjimečně nízkou spotřebu energie“, vysvětluje Ondřej Kučera, obchodní manažer firmy IVAR CS.

Ondřej Kučera, business development manažer IVAR CS

Technické údaje:

Typ budovy: kanceláře
Aplikované řešení: 3 x Thermia Atec
Spotřeba topení: 54 MWh
Funkce: topení, teplá voda, chlazení
PDF

Potřebujete s výběrem poradit?