Příslušenství k tepelným čerpadlům

Filtrujte produkty podle tepelného čerpadla

Filtry
Reset

Proč zvolit právě tepelná čerpadla Thermia?

Invertorová technologie Thermia

Kompresor řízený invertorem je nejnovější a nejúčinnější technologie regulování topného výkonu v tepelných čerpadlech. Díky neustálému přizpůsobování výkonu tepelného čerpadla aktuálním tepelným ztrátám poskytuje ve srovnání s kompresorem s pevnými otáčkami úsporu energie až o 30 %.

Technologie Optimum

Technologie Optimum neustále monitoruje váš systém, a podle toho upravuje výkon oběhového čerpadla. Oběhová čerpadla třídy A s proměnnými otáčkami zaručují, že provoz tepelného čerpadla je vždy přizpůsobený podmínkám a požadavkům uživatele. To znamená, že si můžete být jisti, že vaše tepelné čerpadlo vždy funguje maximálně efektivně.

HGW – technologie přehřátých par

Společnost Thermia vyvinula unikátní metodu přípravy teplé vody. Ve stejnou chvíli, kdy probíhá vytápění prostor budovy, je připravována teplá voda o velmi vysoké teplotě pomocí výměníku tepla přehřátých par. To znamená, že v průběhu roku, kdy je budova vytápěna, získáte spoustu teplé vody za velmi nízké náklady.

Pasivní a aktivní chlazení

Velké prosklené plochy jsou v mnoha moderních budovách skvělé při nedostatku denního světla, ale v létě často vedou k přehřívání budovy. Pasivní chlazení zajišťuje perfektní vnitřní klima po celý rok. V případě potřeby lze zvýšit chladicí výkon aktivním chlazením pomocí kompresoru tepelného čerpadla. Pasivní i aktivní chlazení jsou mnohem ekonomičtější než tradiční klimatizace.

TWS – technologie pro ohřev teplé vody

Zásobníkový ohřívač teplé vody může být vybaven naší technologií TWS, což znamená, že teplá voda je připravována rychleji a na vyšší teplotu než u tradiční technologie. A protože je pak ředěna na vhodnou užitnou teplotu, získáváme významně větší objem teplé vody, a to právě kvůli původní vysoké teplotě. Díky technologii TWS jsou tepelná čerpadla Thermia při přípravě teplé vody rychlejší a nákladově efektivnější ve srovnání s jinými značkami.

Možnost souběžného vytápění i chlazení

Možnost souběžného vytápění i chlazení vám ještě více sníží provozní náklady. Aby toho mohlo být dosaženo, jsou tepelná čerpadla paralelně napojena na dva buffer tanky. Tepelné čerpadlo pak jednoduše začne vyměňovat teplo za chlad – v závislosti na potřebách budovy. Jestliže je například hotelová konferenční místnost chlazena, přebytečné teplo je použito pro přípravu teplé vody pro bazén či wellness.

Novinky ze světa čerpadel